Grabowska zamieniła Francję na Niemcy

TSG 1899 Hoffenheim będzie teraz nowym klubem reprezentantki Polski. Dominika Grabowska pożegnała Francję.


Po czterech latach spędzonych w lidze francuskiej do niemieckiej Bundesligi przechodzi Dominika Grabowska. Czołowa reprezentantka Polski związała się dwuletnim kontraktem z klubem TSG 1899 Hoffenheim prosperującym do czołówki kobiecego futbolu w Niemczech.

W ostatnich latach Grabowska była związana z zespołem Fleury 91, który stał się parę lat temu swoistą kolonią polskich piłkarek we Francji. Podczas ostatnich rozgrywek w Fleury oprócz Grabowskiej grała także Ewelina Kamczyk i Dominika Kopińska, a wcześniej również Nikola Karczewska.

Podczas czteroletniego pobytu we Francji pomocniczka reprezentacji Polski rozegrała 65 spotkań i zdobyła 13 bramek. Ostatni sezon Fleury 91 zakończyło na 5. miejscu w lidze oraz dotarło do finału Pucharu Francji w którym nieznacznie, bo zaledwie 0:1 uległo Paris Saint Germain.

W nowym sezonie niespełna 26-letnia Grabowska zagra w Hoffenheim. Jej nowy klub od 2013 roku nieprzerwanie gra w Bundeslidze. Zeszły sezon zakończył na 5. miejscu w lidze. W przeszłości w TSG 1899 Hoffenheim grała ex reprezentantka Polski - Silvana Chojnowski.

Dominika Grabowska pochodzi z Pruszkowa. Tam w Zniczu Pruszków zaczęła jej piłkarska przygoda. W piłce kobiecej zaistniała jednak jako juniorka Pragi Warszawa. Przez sześć sezonów grała w Ekstralidze. Po trzy lata spędziła w AZS Wrocław i Górniku Łęczna z którego w 2020 roku wyjechała zagranicę.