Nikola Karczewska w Milanie

Była Francja, Anglia i Niemcy. Teraz napastniczka reprezentacji Polski zagra w lidze włoskiej. Została piłkarką AC Milan.


Niewątpliwie ze wszystkich reprezentantek Polski to właśnie Nikola Karczewska jest w ostatnim czasie najbardziej "obieżyświatem". Napastniczka podpisała właśnie kontrakt z włoskim klubem. To dla niej czwarty zagraniczny klub i czwarty kraj w którym zagra na przestrzeni czterech ostatnich lat.

25-latka związała się dwuletnią umową z AC Milan. To szósty zespołów włoskiej Serie A. Jej nowy klub sezon zasadniczy zakończył na szóstym miejscu w dwunastozespołowej lidze, a następnie obronił najwyższą pozycję podczas rywalizacji w grupie spadkowej. Mistrzem Włoch od dwóch lat jest AS Roma, która skutecznie przestawia się w lidze Juventusowi.

W nowym klubie Karczewska będzie grać wspólnie z inną Polką. Od dwóch lat w Milanie występuje Małgorzata Mesjasz. Obrończyni nie dawno przedłużyła swój kontrakt z Milanem o kolejne dwa sezony.

Nikola Karczewska ostatnio bardzo często zmienia kluby. W 2021 roku wyjechała z Górnika Łęczna do Francji gdzie z powodzeniem grała w Fleury 91. Po roku została zawodniczką Tottenham Hotspur. Pierwszy sezon spędziła w Anglii, a na kolejny została wypożyczona do niemieckiego Bayernu Leverkusen. Ostatnio jej kontrakt z Tottenhamem wygasł i kolejny raz mogła zmienić klub.