XIII edycja „Mała Piłkarska Kadra Czeka”

Stal Łańcut wygrała turniej „Mała Piłkarska Kadra Czeka”. Na podium Klimontowianka Klimontów i Tęcza Lamki.

W dniach 27-30 czerwca Siedlcach odbył się 13. Ogólnopolski Turniej LZS w Piłce Nożnej Dziewcząt — Mistrzostwa KZ LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna. W turnieju mistrzowskim udział wzięło 11 drużyn.

Mistrzostwo Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyła w tym roku drużyna SPEC Stal Łańcut. Brązowe medalistki z zeszłego roku teraz sięgnęły po złoto. Wicemistrzosto kraju zdobyła Klimontowianka Klimontów. W meczu finałowym Stal rozbiła Klimontowiankę aż 8:0. Był to jednocześnie najwyższy wynik w całym turnieju. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył UKS Tęcza Lamki.

Królową strzelców została Alisa Kunysz z mistrzowskiego zespołu Stal. Jej zespołowa koleżanka Maja Sobek została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

Organizatorem „MPKCz” było Krajowe Zrzeszenie LZS oraz WLKS Siedlce — Nowe Iganie. Współorganizatorami: Powiat Siedlce, Miasto Siedlce, Gmina Siedlce oraz Mazowiecki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Impreza otrzymała dofinansowanie Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Turniej w Siedlcach był przeznaczonych dla zawodniczek w kategorii wiekowej U13. W dniach 14-17 lipca w Zamościu odbędzie się Ogólnopolski Turniej LZS Piłkarska Kadra Czeka dla zawodniczek urodzonych w 2009 roku i młodszych.