Puchar Polski na plaży dla Red Devils Chojnice

Red Devils Ladies Chojnice zdobył Puchar Polski w beach soccerze po zwycięstwie w finałowym meczu nad Tczewem.


W dniach 28-30 czerwca na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozegrany został turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Do gry stanęło osiemnaście zespołów, które walczyły o krajowe trofeum oraz awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Puchar Polski zdobył zespół Red Devils Ladies Chojnice, który w meczu finałowym pokonał broniącą trofeum Pogoń Tczew 6:3. Rok temu role w meczu finałowym były odwrotne - wówczas to Tczew pokonał Chojnice. Trzecie miejsce tak samo jak w zeszłym roku zajęła Sparta Daleszyce.

Była to szósta edycja zmagań piłkarek o Puchar Polski w beach soccerze. Wcześniej triumfowała tylko Sparta Daleszyce (2020, 2021), Grembach Łódź (2019, 2022) oraz Pogoń Tczew (2023). Teraz w poczet zdobywców wkroczył Red Devils Ladies Chojnice.

Najlepszą zawodniczką trzydniowych zmagań została wybrana Wiktoria Słowy z Red Devils Chojnice. Za najlepszą bramkarkę uznana została Karolina Palacios grająca również w Red Devils, a najwięcej bramek zdobyła w turnieju Patrycja Sarapata z Wierzbowianki Wierzbno.

Osiem najlepszych zespołów turnieju o Puchar Polski uzyskało kwalifikacje do turnieju mistrzostw Polski, który w sierpniu również obędzie się w Gdańsku-Brzeźnie. Wówczas Sparta Daleszyce będzie bronić tytułu mistrzyń kraju.

Puchar Polski w Beach Soccerze 2024
1. Red Devils Ladies Chojnice
2. Pogoń Tczew
3. UKS Sparta Daleszyce
4. Wierzbowianka Wierzbno
5. Czarni Rząśnia
6. FC10 Ladies Zgierz
7. Zamłynie Radom
8. Zdrowie Garwolin

9. AZS UWM High Heels Olsztyn
10. KP Kobierzyce
11. JSS Toruń
12. MUKS Kostrzyn nad Odrą
13. AP Orlen Gdańsk
14. Iskra Brzezinka
15. Lechia Gdańsk
16. Castle Barwałd
17. Unia Lublin
18. Iskra II Brzezinka

Red Devils Ladies Chojnice zdobył Puchar Polski w składzie:
Karolina Palacios, Malwina Ciesielska, Julia Jargieło, Kamila Wołejszo, Aleksandra Sudyk, Weronika Cykman, Dagmara Świt, Wiktoria Słowy, Yulia Kostiuk, Katarzyna Gozdek, Julia Sitarz, Izabela Pawłowska, Magdalena Szpera, Łucja Tabor; trener Tomasz Poźniak