Zadecydują derby

Podgórze pokonało na wyjeździe Moravię 5:0. O awansie z grupy świętokrzyskiej zadecydują więc w przyszłym tygodniu krakowskie derby.

II liga, gr. świętokrzyska, 17.05.2008 r. godz. 15:00
Moravia Morawica - Podgórz Kraków 0:5 (0:3)
Bramki: Czopik 8, Żak 11, Warunek 20, 57, 86

Sędziował: Jakub Smolanko (Kielce)

Moravia: Zagnińska - E. Młyńczak, Wrona (27 Cisowska), Zielińska, Kruk, Tarczyńska, Węgrzyn, A. Młyńczak, Bukowska, Miszczyk, Czerwiak

Podgórze: Ożgo - Kurek, Nechajewicz, Doroż (75 Brzezińska), Biernat - Skrzypczyk, Żak, Kubisiak, Czopik - Syta (62 Kowalczyk), Warunek

Po pierwszych 20 minutach spotkania było jasno kto zwycięży w sobotnim pojedynku. Zanim bramkarka Podgórza Kaja Ożgo zdążyła dotknąć piłkę, jej koleżanki z pola zdobyły 3 bramki. Już w 8. minucie ładnym uderzeniem z powietrza dośrodkowanie z prawej strony zakończyła Magda Czopik. Chwilę później wspaniałym strzałem w samo okienko bramki Zagnińskiej popisała się Anna Żak. W 20. minucie po błędzie w defensywie sama z bramkarką znalazła się Renata Warunek i pewnie wykorzystała swoją okazję. Moravia najgroźniejszą okazję miała pod koniec I połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kaja Ożgo wypuściła piłkę z rąk, ale żadna z zawodniczek Moravii nie potrafiła celnie skierować piłki do siatki.
W drugiej połowie tempo gry opadło. Gra bardziej się wyrównała, ale krakowianki kontrolowały grę i zdobyły jeszcze 2 bramki.W 57. minucie dośrodkowanie z prawej strony Skrzypczyk pewnie wykończyła Renata Warunek. W odpowiedzi Monika Czerwiak bardzo ładnie uderzyła z rzutu wolnego, ale trafiła w poprzeczkę. W 86. minucie krakowianki wyprowadziły wzorcową kontrę. Anna Żak zagrała na prawą stronę do Karoliny Skrzypczyk, a ta wrzuciła piłkę do środka, gdzie piękną główką popisała się Renata Warunek kompletując tym samym hat-trick.
Teraz krakowską drużynę czeka najważniejszy mecz w rundzie. Przyszłotygodniowe krakowskie derby zadecydują o tym kto awansuje do baraży.

Relacja i zdjęcia: Łukasz Preiss (KobiecaPilka.pl)