MOSiR EKO-SPORT Mońki - DAF Płońsk 3:1 (0:0)
Wojdałowicz 53, 78, Kalisz 61 - Bartkowska

Widzów: 100
Sędziowała: Monika Plona

Mońki: Majewska - Choińska, Zienkiewicz, Konończuk, Grabowska, Wojdałowicz, Karpowicz, Kopeć, Aleszkiewicz, Kuć, Kalisz oraz Pietrucka, Buńkowsk, Marcinkiewicz, Zalewska

Mecz rozpoczął się od badania sił obu zespołów, z asekuracyjną grą w obronie i próbami kontrataków. Pierwszą składną akcję miejscowe dziewczęta przeprowadziły w 8. minucie, kończąc ją dobrym celnym strzałem Karoliny Wojdałowicz. Następnie lekką optyczną przewagę uzyskała drużyn z Płońska, wykorzystując przede wszystkim słabą postawę miejscowych w środku pola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, co jest faktycznym odbiciem gry na boisku. Poza walką z obu stron nie stworzyły sobie dziewczęta zbyt wielu okazji strzeleckich.

Po przerwie, na drugą połowę obie drużyny wyszły zupełnie z innym nastawieniem. Akcję zaczęły być coraz składniejsze i wyprowadzane były z coraz większą dynamiką. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gdy po błędzie z prawej strony obrony MOSiR-u sytuację sam na sam wykorzystała Patrycja Bartkowska. Złe ustawienie bramkarki miejscowych, która nie wyszła do napastniczki z Płońska i nie skróciła kąta wykorzystała zawodniczka gości i zrobiło się 0:1.

Na szczęście miejscowe momentalnie otrząsnęły się po utracie bramki i praktycznie w pierwszej akcji po wznowieniu gry doprowadziły po składnej zespołowej akcji i celnym trafieniu niezawodnej Karoliny Wojdałowicz do wyrównania. Następną sytuację miejscowe wykorzystały po wykonaniu rzutu rożnego przez Joannę Konończuk kiedy to silnie bita piłka wzdłuż pola bramkowego minęła kilka zawodniczek a zamykająca akcję Marlena Kalisz z kilku metrów dopełniła formalności. Po zdobyciu bramki miejscowe oddały inicjatywę zawodniczkom przyjezdnym, które przeprowadziły kilka akcji, które najczęściej kończyły się na stoperze monieckiej drużyny, bardzo dobrze dysponowanej Paulinie Zienkiewicz. W międzyczasie gospodynie wyszły ze swojej połowy z kilkoma groźnymi kontrami, z których jedna z nich zakończyła się zdobyciem bramki. Aktywna przez cały mecz Marlena Kalisz urwała się obrońcom i znalazła się sam na sam z bramkarką gości, której udało się sparować strzał napastniczki, ale wobec dobitki zamykającej akcję Karoliny Wojdałowicz nie mogła już nic zrobić. Zrobiło się 3:1. Pomimo próby zmiany wyniku przez drużynę z Płońska już do końca meczu nic ważnego na boisku się nie działo, a zespół miejscowy kontrolował przebieg gry. Zwycięstwo z DAF-em Płońsk pozwoliło utrzymać MOSiR-owi EKO-SPORT Mońki prowadzenie w tabeli II ligi łódzkiej.