Po AMP w Katowicach i Mysłowicach

Od piątku do niedzieli rozgrywany był w Katowicach i Mysłowicach turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. O prawo gry w turnieju finałowym, który w dniach 18-21 lutego odbędzie się w Poznaniu rywalizowało 21 drużyn. Awans wywalczyło osiem z nich. Turniej dość nieoczekiwanie wygrał AWF Katowice, który w finale pokonał AWF Wrocław. Na podium znalazł się także UJ Kraków - obecny Akademicki mistrz kraju. Ponadto, awans do turnieju finałowego zapewnił sobie również Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach,  Uniwersytet Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Rzeszowski i pewna udziału w finałach jest także Politechnika Rzeszowska.

Niespodzianką było odległe 13. miejsce Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, która pierwszy raz w historii rozgrywanych od 2008 roku AMP'ów nie zagra w turnieju finałowym.

Turniej rozgrywany w Katowicach i Mysłowicach był drugim z półfinałów. Tydzień wcześniej turniej półfinałowy rozegrany został także w Warszawie.

Łącznie w turnieju finałowym AMP wystąpi 16 zespołów.