Miedziowe kończą obóz

Beniaminek Ekstraligi kobiet Zagłębie Lubin od poniedziałku szlifował formę przed nadchodzącą rundą wiosenną na obozie przygotowawczym w Jarocinie. - Aktualnie przebywamy na zgrupowaniu, na które dotarliśmy w poniedziałek. W trakcie całego dnia trenujemy dwukrotnie. Pierwszą jednostkę treningową zazwyczaj przeprowadzamy na hali, gdzie główny akcent kładziemy na budowanie siły. Dodatkowo pracujemy na poprawą ogólnej sprawności. Druga odsłona zajęć to trening na sztucznym boisku. Tam szlifujemy elementy typowo piłkarskie. Na miejscu mamy do dyspozycji bardzo dobre warunki, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tego klub nam zapewnił podczas tego obozu. Cieszymy się również z tego, że wszystkie zawodniczki są zdrowe i zaangażowane w każdy trening. Do Lubina wracamy 23 lutego, gdzie do rozpoczęcia ligi będziemy przygotowywać się na własnych obiektach - powiedział na łamach zagłebie.com Michał Kowbel drugi trener zespołu.

Podczas zgrupowania Miedziowe rozegrały mecz towarzyski z Medykiem Konin, który zremisowały 1:1. Jedną bramkę dla lubinianek strzeliła pozyskana z Unii Racibórz Marta Mika.

Oprócz niej w zgrupowaniu Zagłębia uczestniczą także dwie inne nowe piłkarki. Są to również defensywnie grające Dagmara Grad z niemieckiego zespołu BV Cloppenburg oraz Chorwatka - Leonarda Balog.

W sobotę Miedziowe zagrają mecz towarzyski z pierwszoligowym zespołem ULKS Bogdańczowice.